Kuidas on joogipudelite, geelitaskute, ohutusvahendite ja muuga? Selleks, et end pikemal treeningul hästi tunda, tuleb kaasa võtta üht-teist.
Joogipudelit, telefoni vms võib kanda käes aga saaks kinnitada ka vööle. Ohutust suurendavat lampi võid kanda käes, riietele kinnitatult, pea või mütsi küljes. Aega ning pulssi võid mõõta nii käekella sekundiseieri, stopperi kui spetsiaalse jooksukella abi. Läbitud teekonda võid vaadata mööduvatelt kilomeetripostidelt, maakaardilt või GPS iga varustatud treeningkellalt. Erinevaid vajalikke varustuselemente on palju ning neid tuleb juurde.
Kui jooksuriietuse hulgas pole erksavärvilisi jooksujakke ning pükse, soovitame pimedal ajal kindlasti helkurvesti.
Väga ekstreemse külmaga on võimalik kasutusele võtta kätesoojendajad. Need on näiteks krediitkaardi mõõtudega, paksus u 5mm, ning mahuvad ka jooksuriiete sisetaskutesse. Soojenduspadjakesed on täidetud geeliga, mille keskele on asetatud metallist tabletike. Padjakesed aktiviseeruvad, kui tabletikesele vajutada — tekib keemiline reaktsioon, mis kestab u 35 min ning mille jooksul padjake annab u 40-kraadilist soojust. Padjakesed on korduskasutatavad u 100 korda. Taas kasutamiseks tuleb padjake asetada 15 minutiks keevasse vette.
Talvise jooksutreeningu juures on üheks ohuallikaks libe tee. Selle vastu aitavad libisemisvastased abivahendid Ice Runner, mille saab alla tõmmata igasugusele jooksujalatsile.
Juuresoleval pildiseerial on näidatud USB laadimisega LED valgusti toimimist, nähtavuse/ohutuse suurendamiseks pimedatel aegadel jooksjatele. Selle “täiendava elukindlustuse” kaal on vaid paarkümmend grammi ja seda saab lihtsasti riietele kinnitada. Vilkuvat valgust on võimalik aga pimedas näha kaugemalt kui helkurit. Selleks et teha oma valik, on kasulik olla kursis uusimate arengute ning tehnoloogiatega nii tehnikamaailmas kui treeningmetoodikas.
Kirjuta ja küsi nõu Jooksueksperdi spetsialistidelt, või jaga oma kogemusi Jooksueksperdi FB lehel
info@jooksuekspert.ee