Jooksueksperdi team TriStar111 esimene!

Jooksueksperdi team koosseisus Alar Lodi, Ervin Korts-Laur ja Margus Pirksaar osalesid TriStar111 mõõduvõtmisel.

Distants jaotus järgmiselt: Alaril tuli ujuda 1km, Ervinil sõita ratast 100km ja Margusel joosta 10km. Distants läbiti absoluutselt parima ajaga: 3:09.47.

Kuna teamid lasti rajale 11 min peale individuaalvõistlejaid siis oli Jooksueksperdi eriliseks motiiviks püüda kinni esimene individuaalvõistleja. Sellel korral kahjuks teda kätte ei saadud ning lõpetati absoluut järjestuses kolmanda kohaga (eraldi arvestusse see ei kuulunud).

 

Meeste enda kommentaarid võistlusele:

 

Alar: Stardis läksin esiritta ja siis jälgisin kus konkurendid on. Eesmärk oli tulla esimesena veest välja, aga ma olin valmis. Tegin hea stardi ja hakkasin kõvasti ujuma. Pärast esimest poid juhtisin, ja ujusin edasi kõvasti. teised olid umbes 7 sekki tagapool. pärast teist poid hakkasin eelmise stardi inimestest juba mööduma. Pidin olema tähelepanelikum kus ja kuhu nad ujuvad. Kõige raskem oli eelviimase ja viimase poi vahe, kus võistlejaid oli väga tihedalt ja paljud ujusid konna ning kus ka mõned jäid mulle ette ning oli väiksemaid kokkupõrkeid, sest ma arvasin et mul on palju kiirem veest väljasaamisega kui neil. Veest välja tulles oli mul hea meel, et ma kõige kiirem olin. Kaasaelav rahvas oli kaa tore. Vahetusalas leidsin Ervini kiiresti ning teatevahetus sai edukalt üle antud. Hea meel oli ka selle üle, et suutsin välja ujuda ligi pooleminutiline vahe järgmistega. 🙂

Ervin: Tulin pool nädalat varem kohale nagu valmistuks MMks ega palju puudu ei olnudki:)
Väga hea oli näha Alar Lodi esimesena veest välja tulemas, oli ka oodata 🙂
Uskusin kohe, et võidus kahtlust pole. Sõidu ajal hoidsin end kursil tänu sonimisele, et kellelgi pole sellise palavaga nii pikal distantsil kerge.
Ausalt öeldes kannatasin siin palju rohkem kui Eesti meistrikatel eraldistardis, teadagi mille pärast;)
Pean tunnistama, et ma ei pidanud kuumale kõige paremini vastu. Organism hakkas poole distantsi peal rohkem end kaitsma eirates juhtserveri command käske.
Jõudu sain rohkesti publikult ja kõrgemast eesmärgist jackpot saada 😀
Kõige raskem moment oli 3nda ringi lõunapoolseim koht.
Jälgisin terve see aeg pingsalt ka oma trajektoorile jäävaid konarusi ja kive vältimaks halvimat.
Kummi mul seekord taskus polnud kuigi peaks tegelikult alati igaks juhuks olema 😀
Enda ettevalmistuses midagi ei kahetse ja ei saagi alati olla ideaalselt sobivat ilmastikku ja rajaprofiili.
Aha ja “huvitav” oli pärast sõitu vahetusalas joosta. Leidsin õnneks Marguse üles ja vahetus sai tehtud. Oli kerge pettumus siiski, et ei suutnud meid enne jooksu esimesele mehele veel lähemale viia. Aga tunnistagem, et tase oli sellel aastal ikka kõva.
Pole paha!

Margus: Olin üle tüki aja enne starti ikka päris närvis. Viimase aja treeningud on olnud natuke tagasihoidlikud, mis tegi olemise üsna keeruliseks. Kindlust andis nädal tagasi tehtud start, et siiski midagi on sees. Ervinilt saadud teate järel alustasin jooksu rahulikult. Esimeses päikselises kohas vajutasin juba pidurit, et mitte üle kuumeneda. Siiski peale 5 km oli tunda, et kuumus röövib rohkem kui arvasin ning olin algtempoga liiga teinud endale. Ees liikusid ahvatlused ja minu “nälg” nad kätte saada oli reaalsusest suurem. Rajalt saadud info kohaselt liikus 2. koha mees ikkagi haarde ulatuses. Tagumine pöördepunkt näitas ära konditsiooni – kerivust pole.
Alari ja Ervini poolt teistega sisse tehtud kindel vahe lubas joosta lõpuni “värvilise pildiga” ehk ennast säästvalt ja positsiooni hoidvalt.
Absoluutselt parim koguaeg lubab olla teami üle uhke, sest konkurendid, eriti individuaali esikuuik olid ikka väga kõrgest klassist!

Tulemused leiad siit

Palju õnne teamile Jooksueksperdi poolt!