Jooksueksperdist saab abi ka kõndimisharrastaja. Mõistame, et kõik liikumisharrastajad ei ole valmis jooksma. Põhjuseid võib olla palju, oluline aga on, et inimene säilitab liikumisharjumuse hoolimata oma eripäradest.
Ka tervisekõnnijalatsite valimisel tuleb arvestada paljude eripäradega. Kõndimisel tabab (tihtipeale erinevalt jooksmisest) maad tugevamini just jala kannaosa. Olenevalt kasutusel olevast kõndimise tehnikast toimub see kellel suurema põrutusega, kellel nõrgemaga. Kepikõndjatel on see surve suurem või väikesem vastavalt valitud tempole ning tehnikale. Sellise löögi tasandamiseks peavad kõndimisjalanõud olema turvalise kannaosaga ning sujuva ülemineku ehk rulluvusega. Kõndimisjalatsite päkaosa peab olema stabiilne, ainult parajalt vetruv ning hästi painduv. Liialt jäiga tallaga jalatsid ei paindu koos jalaga, hakkavad jala liikumisele vastu, loksuvad ning seega ei ole mugavad. Näiteks tavalised ülikonnakingad ei ole mõeldud aktiivseks kõndimiseks, selleks on neil liialt jäik tald (eriti kannaosa) ning libisemisaldis tald. Näiteks kõrged saapad aga avaldavad liigset survet Achilleuse kõõlusele, tekitades hõõrdumise või väändumise, mille lõpptulemus võib olla põletik. Nagu jooksjate puhul, oleneb tervisekõndija jalatsivalik paljudest eripäradest — jalgade treenitus, pöiavõlvide olukord, liigeste liikuvus, kehakaalu kõikumine, kõnnitehnika sobivus ja palju muud.
Kõndimisjalatsid on väga erinevad. Tihti sobivad aktiivsetele kõndijatele ka jooksujalanõud, samas siiski reservatsioonidega. Spordijalanõusid on väga palju erinevaid, samas ka kandjate eripärasid. Selleks, et kokku sobiksid just teie eripära ning jalatsi eripära, tulekski kasutada asjatundja abi jalatsi valikul.